Aktİvİteler

Wakeboard & Su Kayağı Okulu

Her yaş için başlangıç, orta ve ileri seviye kurslar. 5 set alana 1 set bedava.

* Su Kayağı
* Monoski
* Wakeboard
* Wakesurf
* Wake Skate
* Trickski
* Kneeboard
* Barefoot
* SkySki
* Wake Foil

Windsurf Eğitimi

5 Saatlik Başlangıç Eğitimi (sertifikalı);
* Windsurf ekipmanlarını tanımak.
* Rüzgâr yönleri ve temel terimleri öğrenmek.
* Malzemeleri hazırlamak, taşımak, güvenli bir şekilde park etmek.
* T pozisyonu, temel pozisyon ve yelkenle suya ilk çıkışı
* 180 derecelik rüzgâr üstü dönüş çalışması.
* Yol almak ve çıktığımız yere geri dönmek.
* Windsurf'e yön ve hız vermenin kuralları.
* Rüzgâr üstü dönüş, rüzgâr üstüne çıkış ve orsalamak.
* Rüzgâr altı dönüş (point jibe).
* Rüzgâr seyirleri, kör alan kavramı.
* Apaz, geniş apaz, pupa, orsa seyirleri ve suda navigasyon.

Freeride Eğitimi;
* Beach start
* Trapez takma
* Ayaklık takma planig
* Freeride ileri düzey eğitimi
* Water start
* Power jibe
* Fast track


Windsurf Tarihçesi
Windsurf diğer pek çok spor dallarıyla karşılaştırıldığında yeni bir spor sayılabilir. Çıkış yeri ABD’nin Kaliforniya Eyaleti’dir.

Jim Drake ve Hoyle Schweitzer adında iki arkadaş 1968 yılında yelkenli ve sörf sporlarını harmanlayarak “melez” diyebileceğimiz yeni bir spor dalı ortaya çıkarırlar. Bir denizci olan Jim ve bir sörfçü olan Hoyle “windsurf” adını verdikleri bu heyecan dolu buluşlarının 1970′lerde geniş kitlelere hızla yayılışına tanıklık ederlerken kendileri de şaşırmışlardır.

1970' lerin sonlarında Avrupalılar, özellikle de bireysel spor meraklıları windsurf’ü en popüler sporlar arasında üst sıralara taşıdılar. Bu da doğal olarak yeni ve daha profesyonel ekipman ihtiyacını tetikledi. 80′lerde bu spor dalı, 1984 Los Angeles Olimpiyat Oyunları’nda olimpik bir spor olarak tüm dünya tarafından tanınmış oldu.

İşte bu tarihten sonra da windsurf tutkusu dünyanın dört bir yanına yayıldı. Ekipmanları gün be gün gelişti, teknikleri ise durmadan daha ileriye gitti. Artık windsurf sporuyla uğraşanlar sadece su yüzeyinde daha yüksek hızlara ulaşmayı değil, bu sporun tadına varmayı sağlayacak artistik sıçrama hareketlerini ve bir çok akrobatik hareketleri profesyonelce yapabilmeyi hedefliyorlar.
Eğlenceli Aktiviteler

Denizin keyifli anlarını deneyimleyin...

* Parasailing
* Yelken
* Katamaran
* Windsurf
* Jet Ski
* Tekne Turu
* Ringo
* Banana
* Fly Fish


Katamaran Eğitimi

6 Saatlik Başlangıç Eğitimi (sertifikalı); 
* Malzeme tanıtımı
* Rüzgar bilgisi
* Genel güvenlik bilgisi
* Çevre tanıtımı
* Katamaranı start pozizyonuna getirme (Yelken çekme)
* Ana yelken ve flok yelkeninin çalışma şekilleri
* Seyir, park ve rüzgar üstü dönüş
* Yön verme ve geçiş üstünlüğü
* Devrilme, düzeltme ve adam kurtarma çalışması

Tekrarlama Kursu

Daha önce katamaran eğitimi almış ve eksik yönlerinizi tamamlamak istiyorsanız, 3 saatlik özel tekrarlama kursumuz sizler için yeterli.


Katamaran Tarihçesi

Denizlerin hız tutkunu yaramaz çocuğu katamaran. Bundan yıllar önce Yeni Zelanda`nın Coromandel kıyılarında yaşayan Madras yerlileri, çok büyük ağaç gövdelerini birbirlerine bağlayarak, su üstünde çok hızlı gidebilen yelkenli bir tekne yaptılar. Bu tekneye de "catta" (bağlamak) kökünden türettikleri catamaran ismini verdiler. Zamanla, catamaranlar geliştirildi, çok daha büyük ve uzun olanları Batı Hint Adaları`nda ve Güney Amerika`da, yerliler tarafından kullanılır oldu.

Catamaran’ın tasarımı, Endonezya, Mikronezya ve Polinezya halklarına özgü, kalaslarla birbirine köprülenmiş iki kütükten oluşan saldan esinlenerek gerçekleştirilmiştir. Boyları 21,3 m`ye ulaşabilen ve çok sayıda kürekçinin idare ettiği ilk Catamaran’lar, savaşta, yolculuklarda ve keşif gezilerinde kullanılırdı. Yelkenin eklenmesi Catamaranı, 2.000 milin üstündeki mesafelerde kullanılabilir hale getirdi.

Amerika Kupası teknelerinin tasarımını gerçekleştiren Nathanael Herreshoffun 1870`lerde yaptığı Catamaran’lar, tek gövdeli tekneler karşısında büyük bir üstünlük sağladı; bu yüzden de yarışmalara kabul edilmediler. Uzunluğu yaklaşık 12,2 m olan bugünkü Catamaran’lar, 1950`lerde yapılmaya başladı. İlk Catamaran’lar rüzgâra karşı yelken açmaya elverişli değildi; daha sonraki tasarımlarda bu sorunun aşılmasına karşın, alabora olan bir Catamaran’ı doğrultmak gene de çok güçtü. 1959`da yapılan yarışlarda küçük Catamaran’lar, tek gövdeli tekneler karşısında üstünlük sağladı ve 1961`de ABD ile Birleşik Krallık arasında ilk uluslararası yarışma düzenlendi. Bu yarışları 1968`e değin hep Birleşik Krallık kazandı. Daha sonra Danimarka ve Avustralya Catamaran’larının da katılmasıyla yarışmalarda Avustralya`nın üstünlüğü başladı. Motor eklenmesiyle Catamaran’lar, çok ilgi gören gezinti tekneleri olarak da kullanılmaya başladı.